Trabzonspor’da Abdullah Avcı etkisi: 4 haftada büyük dönüşüm

Trabzonspor’da Nenad Bjelica’nın ardından göreve başlayan Abdullah Avcı ile takımın performansında büyük bir değişim yaşandı ve yenilmezlik serisi başladı. Bordo-mavililer, Avcı’nın liderliğinde zirveye doğru ilerlemek amacıyla savunma hattını güçlendirmeyi hedefliyor.

Nenad Bjelica idaresinde istenilen başlangıcı yapamayan Trabzonspor’da teknik direktör değişikliği, oyuncuların performansını ve sahadaki sonuçları olumlu yönde etkiledi.

Trabzonspor, Bjelica’nın yerini alan Abdullah Avcı yönetiminde ilk 8 haftada 4 galibiyet, 4 mağlubiyetle 12 puan toplayarak ligde yedinci sırada yer alırken, Avcı’nın ilk 4 haftasında elde edilen 3 galibiyet ve 1 beraberlikle 10 puan, takımı 12. haftada dördüncü sıraya taşıdı.

Bordo-mavili ekip, Avcı’nın ilk sezonunda gösterdiği bu performansla taraftarları memnun etti. Bjelica döneminde umutsuzluk yaşayan taraftarlar, Avcı’nın takımına kazandırdığı istikrarla zirve yarışı için umutlanmaya başladı.

ZİRVEYLE PUAN FARKI

Abdullah Avcı yönetimindeki Trabzonspor, topladığı puanlarla liderlik yarışındaki yerini sağlamlaştırıyor ve zirveyle arasındaki puan farkını kapatıyor.

Avcı, takımına kazandırdığı maç kazanma alışkanlığıyla, rakiplerin performansına da bağlı olarak devre arasına kadar yükselişini sürdürmeyi ve Avrupa kupaları ile şampiyonluk yarışında iddialı olmayı hedefliyor.

ÖNCELİK SAVUNMA GÜVENLİĞİ

Hırvat teknik adam Bjelica döneminde savunmada zafiyetler yaşayan Karadeniz ekibi, ilk 8 haftada kalesinde 9 gol gördü.

Bu gollerin 5’i ilk 4 haftada gelirken, Bjelica’nın son dört haftasında sadece bir kez kalesini gole kapatabildi. Avcı’nın göreve gelmesiyle ilk 4 maçta sadece 2 gol yiyen Trabzonspor, diğer iki maçta ise toplamda 3 gol yedi.

Avcı, 4 haftalık yenilmezlik serisinin ardından takım savunmasını daha da güçlendirmeyi ve bireysel hataları azaltarak gelecek maçlarda rakiplerin gol bulmasını engellemeyi hedefliyor. Ayrıca milli ara sonrası yapılacak maçlar öncesinde mevkilerde rotasyon yaparak savunma güvenliğini artırma planları yapıyor. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir