Son dakika… Kılıçdaroğlu’ndan ‘seccade’ açıklaması: Operasyonlardan siz samimi Müslümanlara sığınıyorum

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi’ndeki iftarda konuşuyor.

Millet İttifakı, Saadet Partisi’nin ev sahipliğindeki iftar etkinliğinde buluştu.

Burada açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, iktidar tarafından hedef gösterilen ‘seccadeli’ fotoğraf hakkında şunları kaydetti:

“Yerdeki seccadeyi görmedim. O kare üzerinden operasyon yapıyorlar. Açıkça söyleyeyim. Ben onların operasyonunu umursamam. Ben samimi olarak üzgünüm, bunu ifade edeyim. Ailem, eşim, çocuklarımız asla ve asla hiçbir kutsala saygısızlık etmez bunu da bilmenizi isterim. Bu benim hayat tarzıma, varoluşuma aykırı. Böyle iftiralardan, operasyonlardan siz samimi Müslümanlara sığınıyorum”

NE OLMUŞTU?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir fotoğrafını paylaşarak, “Ayakkabınız ile bastığınız yer, Müslümanların secde ederken kullandığı seccadedir” ifadelerini kullanmıştı.

Fotoğrafın sosyal medyada yayılması ve Kılıçdaroğlu’nun bunun üzerinden AKP’liler ile dinci çevreler tarafından hedef alınması üzerine hem CHP’den hem de CHP liderinden açıklama yapılmıştı.

Kılıçdaroğlu yaptığı ilk açıklamasında “Üzgünüm, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm. Dünyada kimseyi incitmek istemem, hele milletimi asla. Buradan istismarcılık yapanları ve kullandıkları propaganda aparatlarını da milletimizin vicdanına bırakıyorum” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir