ANKA Muhabirine gözaltı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Taksim’de eylem yapmak isteyen kadınlar dün akşam polis engeliyle karşılaştı. Haber takibinde olan ANKA muhabiri Gaye Şeyma Can da görüntü aldığı sırada polisin engellemesine maruz kaldı.

GAZETECİ OLDUĞUNU SÖYLEMESİNE RAĞMEN TERS KELEPÇE UYGULANDI

Gazeteci olduğunu söylemesine rağmen muhabire ters kelepçe uygulandı. Şeker hastası olan Can, hastalığını da polislere söyledi ancak polisleri inandıramadı. Can, Polisin sert müdahalesi nedeniyle fenalaşınca bile polisler bunun numara olduğunu söyledi. Can’ın yere yığılmasıyla hastalığına inan polisler, meyve suyu vererek Can’ı serbest bıraktı.

“YERE YIĞILDIM, ‘YALANDAN YATMA’ DEDİLER”

Gaye Şeyma Can, gözaltına alınmasıyla ilgili süreci ve yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Gözaltıları çekmeye gitmiştim. O esnada birkaç polis engellemeye geldi, basın mensubu olduğumu söyledim. Daha sonra bir polis gelerek kamerama müdahale etti. ‘Ne yapıyorsun, ben basın mensubuyum’ dedim. Daha sonra ‘polise mukavemet’ gerekçesiyle ters kelepçeyle otobüse götürmeye çalıştı. Dört polis gelip yüzümü otobüse çarparak ters kelepçeyle gözaltına almaya çalıştılar. Şeker hastasıyım. Kötü oldum, bacaklarımı hissetmeyerek yere yığıldım. Şeker hastası olduğumu söylediğim halde ‘Yalandan yatma, kalk, bayılma numarası yapma’ dediler. Artık kendimden geçmeye başlayınca durumu fark ettiler. Sonrasında kelepçeyi çıkarıp meyve suyu içmeme izin verdiler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir